Kitap İncelemeleri

Feminist Dövüş Kulübü

Yazar: Jessica Bennett
Yayınevi: İndigo
Çeviri: Ayşe Nur Buğalı

Türkiye’de yaşamayan kadınlar için ideal bir kitap. Zira erkek yöneticilerime ve çalışma arkadaşlarıma bu kitapta bahsedildiği şekilde yaklaşır, kitapta bahsedildiği tarzda cevaplar verirsem, en iyi ihtimalle yüzünüze aval aval bakacaklardır. 🙂

Kişisel gelişim ve kariyer kitapları aslında yerli yazarlardan okunmalı; çünkü kültürel olarak daha gerçekçi daha biziz. Bu nedenle yaşam şeklindeki farklılıklar kişisel gelişim kitaplarının uygulanabilirliğini ne yazık ki sekteye uğratabiliyor.

Çevirisi güzel, sürükleyici bir kitap olmuş, kadınların iş hayatında gerek erkek gerekse kadın çalışma arkadaşları tarafından maruz kaldığı durumları ve çözüm yollarını anlatıyor, onlara Hayır demenin bir kadının aslında kendisine evet demesi olduğunu öğretiyor.

İş hayatında başarılı olabilmek adına feda ettiğimiz kendi iç benliğimize kavuşmanın en kestirme yolunun önce kendimizi sevmemiz ve inanmamız gerektiğini aktarıyor.

Bu özellikleriyle Feminist Dövüş Kulübü kadınları yüreklendiren ve benim de iş yerimde yaşadığım benzer sorunları anlatıyor, ama olay şu ki, derdimiz tüm dünyada aynı olsa da çözüm yöntemlerimiz içinde olduğumuz kültüre göre şekilleniyor. İçeriği, anlatım tarzı, çevirisi çok güzel bu nedenle İndigo Kitap’a da teşekkür etmek lazım


.

“Feminist Dövüş Kulübü” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s