Kendimce, Denemeler

Hepimiz Küçük Prensiz

Küçük Prens’i, Küçük Kara Balık’ı hepimiz çok seviyoruz. Sorun şu ki hepimiz hayatımızın belli bir döneminde küçük prens olduğumuza inanıyoruz, öyleyse dünya üzerinde bunca yalan, hile neden var?

Bence bir şey olmaktan çok, bir şey olmuş gibi yapmaya çalışmak insanların işine daha çok geliyor. Gördüğünüz profillerin birçoğunun gerçek kullanıcılar tarafından sahte paylaşımları olduğunu düşündüğünüz oluyor mu?

İnsanlar bu kadar mutluysa neden yeşil ışıkta 2 saniye geç hareket etti diye bir adamın öldürülüşünü duyuyoruz? Ya da herkesin beli bu kadar inceyse neden her geçen gün obeziteyle mücadele ediyoruz?

Takipçi sayısı çok olan sözde fenomenlerin neden gerçek arkadaşlarıyla bir kare fotoğrafını göremiyoruz? Yalnızlığın kabul edilmemesi psikolojide ne diye geçiyor bilmiyorum; ama sosyal mecralarda çok kalabalık olduğunu iddia eden insanların gerçek hayatta bu denli samimi olduklarını zannetmiyorum.

Siber Zorbalık olarak adlandırılan Momo’dan ve onun yapacaklarından ben dahil birçok kişi korktu; ancak asıl kendimizi korumamız gerekenlerin her gün kendisinin küçük prens olduğunu iddia edenler değil mi? Ben sosyal medyada kimsenin ben gargamelim tarzında paylaşımlar yaptığına şahit olmadım.

Yıllardır zihin kirliliğine birçok haber kanalları sayesinde alıştık; ancak ruhlarımızın bu denli kirletilmesine nasıl alışıyoruz hayret ediyorum. Okuduğumuz, gördüğümüz birçok görselin kendi iç dünyamızda yarattığı duygusal açlığın farkında mıyız ondan da emin değilim.

Sizce de çocuklar artık çok erken büyümüyorlar mı?

“Hepimiz Küçük Prensiz” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s