Anne, Bebek

Güncel Anne: Bebekler Ne İster

Yazar: Dr. Elif Pınar ÇAKIR
Yayınevi: Koridor Yayınları

Hamilelik döneminde en çok okuduğum kitap türü: annelik ve bebekler üzerine. Kitaplardan bir şeyler öğrenmeye o kadar alışmışım ki, bu sefer de öyle olacak sandım; ama Demiri kucağıma alınca “ben ne yapacağım şimdi” dedim ve anneliğin kitaplardan öğrenilemeyen bir şey olduğuna kanaat getirdim. 😊

Bu türdeki kitaplar çocuk doğduktan sonra problemi tespit edip okununca iyi oluyor.

Dr. Elif Pınar Çakır, çocuk doktoru olmakla birlikte Güncel Anne adıyla instagramdan biz acemi annelere bebekler halkında bilgi veriyor.

Kitabımız, 344 sayfadan oluşuyor, her sayfa mükemmel bilgilerle dolu. Anlatımı oldukça sade. Ben bir şey bilmiyorum diyen babalar bile açıp göz gezdirse bir şeyler şekillenir hani.

Arka Kapaktan: Bebek Manifestosu:Her ağladığımda ilgi görmeye, acıktığımda doyurulmaya, kirlendiğimde temizlenmeye, uykum geldiğinde sakin ve güvenli bir şekilde uyutulmaya, korunmaya ve özen gösterilmeye, bedensel ve zihinsel gelişimim için desteklenmeye ve ne olduğuma ya da ne yaptığıma bakılmaksızın karşılıksız sevilmeye hakkım var. Hayata sağlıklı ve mükemmel bir başlangıç yapabilmem için beni anlamana ihtiyacım var. 

Bebekler isterse annelerinin yapamayacağı hiçbir şey yoktur ama hangi durumlarda neler yapmaları gerektiğini bilen annelerin bebeklerine sunabileceği sağlıklı hayat kadar değerli bir hediye de yoktur. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Pınar Çakır tarafından en güncel bilgiler ışığında hazırlanan, altın öğütler ve zengin görsellerle bezeli bu kitap, bebeğinizin yenidoğan döneminden 2 yaşına kadar tüm gelişimsel evreleri ve temel gereksinimleri hakkında merak edilenleri cevaplıyor ve çiçeği burnunda ebeveynler için hayatlarının en güzel yolculuğunda yanlarından ayırmayacakları bir rehber olmayı amaçlıyor.

Keyifli okumalar dilerim 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s