Kitap İncelemeleri

Pucca- Peki Ya Şimdi

Yazar Adı: Pucca- Selen Pınar IŞIK
Yayınevi: İndigo

Eveet gelelim uzun zamandır yapmadığımız kitap incelemelerine. Burada olmayı çok özledim. Her gün yazmak ve okumak için fırsat kollarken “yarın hem okurum hem yazarım şimdi biraz uyuyayım” diye diye 57 günü devirdim. Ama bu arada boş kalmadım, gözlerim kapana kapana yüksek lisansımın bütünleme sınavlarına çalışarak beş dersin dördünü verdim. Kendimi alkışlıyorum.

Konumuza dönecek olursak, Pucca’nın bugüne kadar okuduğum 3. Kitabı. Hangi sırayla okudum onu da hatırlamıyorum şu an; ama görselini gördüğünüz 7. kitabı. Pucca’nın çok sevilen ve sevilmeyen bir kitlesi var, seven çok seviyor sevmeyen ise dozunu kaçırıp nefret ediyor.

Hiç tarzım olmamasına rağmen Pucca’yı okuyorum; çünkü benim neredeyse zıt kişiliğim. Bununla birlikte hayatla olan savaşı ve tutkusu beni etkiliyor sanırım. Bunun yanı sıra dümdüz bir kitap, herhangi birisinin günlüğü. Çok büyütülecek bir şey yok desem de yazarın binlerce okuyucusu ve fanı var. Demek ki benim için görece sıradan olan bir kitap diğer okuyucular için sıradan değil.

Kitabımız 211 sayfadan oluşuyor. Kahramanımız bilindiği üzere kitabın yazarı Pucca, yani Selen Pınar Işık. Diğer kitaplarında da alışık olduğumuz üzere, başından geçen bir dizi garip olayları anlatıyor, öyle ki bu gerçekten oldu mu sorusu geliyor insanın aklına. Eğer abartmıyorsa çok uç bir kişiliği olduğunu söylemek mümkün ve bunun kitaplarına iyi yansıtıyor. Eski eşi Serhat Osman Karagöz ile yaşadıklarını ve hamilelik sürecini sade bir üslupla anlatmasının yanı sıra trajikomik bir ifade ile aktarıyor, öyle ki gülsem mi üzülsem mi diye arada kalıyor insan. Kafayı dağıtmak için birebir, biraz zaman geçireyim beni çok yormasın diyorsanız kitabı okumanızı öneririm. Ama yok ben okurken bir şeyler öğreneyim, hayal dünyamı harekete geçireyim biraz kafamı kurcalasın derseniz bu kitap o değil bilesiniz.

Keyifli okumalar dilerim 😊

“Pucca- Peki Ya Şimdi” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s