Anne, Bebek, Genel

Kızıım! Aç Bu Çocuk

Gerçekten aç sanırım. Sürekli ağlıyor bugün 56 günlük oldu, neredeyse 2 aydır Demir’in memeyle olan savaşı gün geçerek artıyor. Artık ağlıyor, çığlık atıyor, o ağladıkça ben de hangi akla hizmet olduğunu bilmiyorum ama mama vermemeye direniyorum en son yorgunluktan kollarımda pes ediyor. Ben iyi bir anne miyim? Mama vermek mi daha kötü yoksa böyle açlıktan ağlamasına mama vereceğim zamana kadar katlanmak mı kötü?

Her şeyi denedim, çaylar kompostolar içtim, irmikler, bulgurlar, helvalar yedim. Her şeyi yedim. Her defasında bu sefer olacak sütüm yetecek diye umutlanarak yedim içtim ama yok olmuyor.

Şimdi Demir mamasını içti, rahatladı uyumaya geçmek üzere. En çokta buna üzülüyorum, mememle veremediğimi biberonla veripte sakinlediğini görmek beni kahrediyor. Bu vesileyle kahrolmak ne demek öğreniyorum.

Artık bir karar veriyorum, bu kararın arkasında ne kadar dururum bilmiyorum. Benim isteğimden önce bebeğimin, bana emanet edilenim isteği önemli. Doymuyorsa mama vereceğim onun ağlamasına, iç çekmesine üzülmesine artık dayanamıyorum. Mama vermemek için tahammülsüz bir çocuk yetiştirmek istemiyorum. İleride en büyük sorunların altında beslenmeyle ilgili psikolojik sorunlar çıksın istemiyorum.

56 gün öncesine gitsem, kendimde düzelteceğim pek çok şey var, annelik bence tam bir acemilik. Etrafında da aklı selim kimse yoksa acemilğin adı oluyor dert.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s