Anne, Bebek

Bebekle Seyahat

Bebekle yolculuğun en kötü yanı, bebek bakım odalarının olmayışı, olanların ise umumi wc olarak kullanılması.

Kurtköyde mola verdik ilkin, Opet benzin istasyonunda bebek bakım odası olduğu kalmış aklımda, Demiri yanıma almadan kontrol etmek için gittim. Bazı hastanelerdekinden çok daha ferah bir bebek odası karşıladı beni; ama gel gör ki odadaki wc leş, kaka sıvanmış halde duruyor. Temizlik görevlisine durumu bildirdim hemen hallettiler. Kimseyi dürtmeden bir iş yapılmıyor mu diye de sorum içimden.

İkinci mola yerimiz boluya gelmeden bir dinlenme tesisi bebek bakım odasını soruyorum depo yaptık diyor. Haklıdır ne deyim.

Bir sonraki mola yerinde bebek bakım odasının ne olduğu bilinmiyor, içeriye giremedik bile. Dışarıda halledelim dedik ama her yer büyük çöp kovası varili kaynıyor, ilk başta güzel bir düşünce olsa da alınmayan çöplerin depolama alanı gibi olduğunu fark etmekte gecikmedim. Her taraf sinek kaynıyor. Yine araba içinde altını değiştir, aman koltuğun kemer yeri bebeğe batmasın diye uğraş, içeri dolan sinekleri kovala…

Yazının buraya kadar olan kısmını eve yaklaşırken yazmıştım, iyi ki yayımlamamışım çünkü bebekli seyahatin ikinci zor kısmını buldum: çamaşır belası.

Kendi annem memlekette yaşıyor, diğer annem ise şu an yazlıkta, eşim işte. Kaldık bebekle baş başa. Ev çamaşır kaynıyor, yıka, as, ütüle demek isterdim ama işler öyle olmuyor. Demir bebek gündüzleri yatağında asla uyumuyor, kucakta uyuyor. 🤦🏻‍♀️ hal böyle olunca da iki arada bir derede ev işi yapıyorum. Bugünlerde öncekiler gibi geçecek, yoruluyorum ama geçecek. Tek başımayım ama geçecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s