Anne, Bebek

Bebek Alışverişi, Tekstil Ürünleri-1

Eveet her yeni anne gibi ben de bebeğim ve kendim için gerek hamilelik gerekse doğum sonrası faydalı ve faydasız bulduğum ürünlerden bahsedeceğim 😊 Benim çevremde doğum yapmış çok insan olması aslında ihtiyaç listemde kafa karışıklığımı büyük oranda çözdü; ancak ilk annelik olunca malum her şeyi inceleyip ona göre aldım.

Gerek Bloglarda gerekse Youtube’da anne-bebek alışverişlerini inceleyerek edindiğim tekstil ürünlerinden başlayacağım bahsetmeye, sonrasında elektronik, beslenme, temizlik vb. ürünlerle devam edeceğim.

Tekstil ürünlerini anlatmaya başlamadan önce belirtmek isterim ki hepsini minoris baby deterjanıyla 30 derecede yıkıyorum yumuşatıcı kullanmıyorum, kurutma makinesine de kesinlikle atmıyorum, kurumasını bekledikten sonra ütülüyorum.

Bebek için;
Müslin Bez, doğum öncesi iki tane aldım, eşim bu çok işe yarar bir şey mi diyordu ama sonrasında baktım devamını almaya başladı, bir erkeğin dikkatini çekecek kadar kullanışlı 😄Küçük boy ve büyük boylarından 3’er tane edindim, bebek kıyafetleri yıkandıktan sonra ütülendiği için çok kullanılanların yedekli olması kolaylık sağlıyor. Büyük boylarını E-Bebek’ten aldım, hava serin olduğu zaman katlama sayısını artırdım battaniye yaptım, emzirirken tek kat sırtına ve ayaklarına örttüm, pusette taşırken de yine tek kat pusete örttüm, rüzgardan etkilememesi için. Küçük boylarını ise LCW’den aldım. Bunlar da özellikle bornozun içine tek kat olarak sardım ki banyoda sonra suyu hemen emsin. Her iki boyu da pamuklu olmak şartıyla emici, bu sayede terlediği zaman da gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Owli Uyku Gurusu Kundak: Ben kundak yapmaya çok hevesliydim, ama eski usül yapılması çok önerilmediği için modern kundaklardan kullanmak istedim, böylelikle 0-24 ay arası kullanabileceğimiz bu kundağı tercih ettim; ama Demir bebek sevmedi, kolları dışarda uyumayı seviyor ısrarcı olmadım, böylelikle benim de hevesim kursağımda kaldı 😌 Belki ilerleyen aylarda tekrar denerim.

Zıbın ve Ayaklı Tulum: Olmazsa olmazlardan. Zıbınlar bebeğin hem atleti hem de sıcak havalarda özellikle renkli olanları tek giydirildiğinde sevimli bir kıyafet oluyor. Ben ilk giysilerini organik olduğu için Carters’tan almıştım. Fiyatları biraz pahalı gelmişti bana o yüzden doğmasını beklemeden daha hamileliğimin 5. ayında güzel bir indirim yakalayıp edinmiştim. Ürünleri %100 pamuk aynı zamanda bence çok önemli olan bir diğer özelliği ise çıt çıtlarının alerji riskine karşın nikel içermemesi. Özellikle yeni doğan döneminde bebeklerin teni çok hassas riske girmek istemedim. Kıyafetleri neredeyse her gün yıkadım, ütüledim biriktirmek istemediğim için buna rağmen esneme, bozulma vs yapmıyor. Biz alırken satış temsilcisi dokumasının dikey olduğu için güzel kullandığında ikinci bebeğe bile kalabileceğini söylemişti. Ayaklı tulumlardaki tek sorun bebek büyüdükçe enden olsa dahi boyu kastırıyor.

Ağız Mendili: En çok kullanılanlar arasında yer alıyor. Ben e-bebekten bir takım aldım, bir kısmını da eski usul anneme ince beyaz tülbentlerden küçük parçalar kestirerek kenarlarını tığlattırdım. E-bebekten aldığım ağız bezlerinden (Babyjem Marka) aslında çok memnum kaldığım söylenemez, çünkü kenarlarındaki dişiler sökülmeye başladı. Zaten kullanım açısından tülbent olanların daha kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

Omuz Örtüsü: Bu da Carters’tan aldığım ve memnun kaldığım ürünlerden biri. Bir yüzü penye bir yüzü havlu, böylelikle bebek büyüdüğü zaman terlediğinde sırtına koyabilirim, kullanım açısından uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s