Kendimce, Denemeler

En Güçlü Yerimden Kırıldım

Ben o kadar zayıf değilimi, ben o sandığın çıt kırıldım kızlardan değilimi sana göstermek istedim. En kırık yanlarımı kendime saklayarak sana güçlü olduğumu ispatlama derdine düştüm. Üzerime öyle bir zırh giyindim ki içinde nefes alamaz hale geldim.

Ben yaralarımı sarmayı, onları sevmeyi, onlarla konuşmayı bilmedim; ama onlar her zaman içimde anbean hortlamaya hazır bulundular. Marketten dönerken hatırla, en ağır poşetleri ben taşımak istedim, beş kiloluk zeytinyağı, 3 kilo patates, 4 kilo soğan… Sadece duygusal olarak değil fiziken de güçlü, kendine yeten bir kadın olarak bil beni istedim.

Ben göstermezken ağrıyan, acıyan yerlerimi sana, sen hep daha fazlasını umdun benden. Kaldıramayacağımı düşünmedin hatalarını, yanlışlarını. Erdemli olmak istedim ben, affetmek erdemlikti ya hani. Gör istedim bu güçlü kadın ne kadar da erdemli. Ama tükendim, affettikçe çoğalacağıma azaldım. Bazı anneler der ya hani, iki elini dizin vurarak kıymet nedir bilmedim. Ben de işte öyle iki elimi dizime vuramadım ama ruhum canıma onlarca kez vurdu.

Sandım ki, en zayıf yerimdem yerim darbeyi, ama hep en güçlü yerimden kırıldım sana ve hayata…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s