Genel

Parfümün Dansı

Parfümün Dansı uzun zamandan sonra okumakta hem zorlandığım hem de bitmesini istemediğim bir romandı. Kitabın ana karakterinden ikisi Alobar ve Kudra gerçekten çok etkileyiciydiler. Hatta öyle ki Alobar karakteri kitabın önüme geçti ve bir şekilde kitabın ismi benim için artık Alobar

Şöyle diyor kitabın arka kapağı “…Yolculuğun en ilginç kişisi ise keçi ayaklı, zevk ve bereket tanrısı Pan’dır. Pan insanların duygu ve düşüncelerimin arasına duvar çekmeleri; yaşamak yerine, cennete kabul edilmek ve doğayı tahakküm altına almak için çalışmaları; dans müzik ve aşkla ilgilenmek yerine, doğru ve yanlışla uğraşan Aristo, İsa ve Descartes’a inanmaları ile gücünü yitiren bir tanrıdır…… Pan’ın en yakın arkadaşları ise “insanın kalbiyle yaşamasını” savunan kendi kendisinin Kralı Alobar ve Kama-Sutra’yı bütün incelikleriyle bilen koku bilgesi Kudra’dır. Bugün Pan’ın en büyük izleyicileri, günahlarından pişman olmayan günahkarlar, inançsızlar şehvetli kadınlar, müzisyenler, aşıklar, asiler, şairler ve delilerdir.”

Gizemli bir parfümün, Seattle, New Orleans, Paris, doğu-batı ve yeni dünyaya gelen sürecini anlatıyor. Seattle’dan Priscilla, New Orleans’dan V’lu ve Madam Devalier, Paris’ten Marcel ve Claude kuzenler, dünyanın hemen her yerinden ise Pan, Kudra ve Alobar Parfümün Dansında bize eşlik ediyor. .

Okumak biraz zaman alsa da, bitirdiğimde muazzam bir etki bıraktı üzerimde.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s