Hakkında

Her kitabın bir zamanı olduğuna inananlardanım bu nedenle, eğer baskı, çeviri edebi bir hata yoksa kötü kitap yoktur sadece o hikayeyi şu an için okumaya hazır değilizidir.

Bu sayfanın en büyük varlık sebebi ise, kitap incelemeleri sayesinde bir kitap günlüğü oluşturmak, başta kendim olmak üzere tüm kitap kurtlarına kitap seçiminde ışık tutmak (çevirisi, edebi dili, konusu vb hakkında) ve en güzeli okuduğumu paylaşarak bilgiyi kıymetli hale getirmek.

Bununla birlikte zaman zaman kendi yazdığım, ürettiğim  içerik, makale, deneme gibi yazılarımı bu sayfada paylaşmakta hedeflerim arasında. Bildiklerimi, gördüklerimi en önemlisi hissettiklerimi anlatarak hem hafiflemek hem de herkes gibi parçalarımı toplamak, dağıtmak bazen de tekrar var olmak için kırıp dökmek istiyorum. Yani burası kendi üzerimde çalışabileceğim, bir atolye olacak aynı zamanda.

Vee son olarak, bu sayfanın ana amacı olmadığı için belli zamanlarda profesyonel mesleğim olan İnsan Kaynakları alanında yapmış olduğum gözlemlere dayanarak elimden geldiğince insan kaynakları güncesi oluşturmak. İnsanın bir kaynak değil zamanla sermayeye dönüşmesiyle gelişen yönetim tarzlarını aktarmak, performans, ödül, ceza, bordro ve sgk teşvikleri gibi konulardan bahsemekte bir diğer amacım.

Özetleyecek olursam, bu sayfa aslında tamamen düşünsel ve yazınsal bir alan olacak.

Keyifli okumalar dilerim 🙂